
Als een phoenix uit het zand herrezen...Inspiratie staat aan het begin van elk creatief proces. Vaak is het ook een zoektocht naar de juiste vorm om het creatieve proces in beeld te brengen. Natuurlijke vormen en oude materialen worden vaak gebruikt als basis voor haar schilderijen. Tijdens dat proces ontstaan schilderijen met gemengde technieken als grondslag, waarbij die oude materialen weer een onderdeel vormen van het later vormgegeven schilderij.
Schilderen is voor Jeannette een voortdurend proces van zoeken naar nieuwe mogelijkheden om haar gevoelens te uiten en het steeds verleggen van haar grenzen. De liefde en passie voor verweerde materialen blijven daarbij een grote bron van inspiratie. Het is vaak een lange weg om tot het uiteindelijk gewenste resultaat te komen.Haar werk is moeilijk te definiëren, maar kan als beste worden gekenschetst als lyrisch abstract en/of intuïtief abstract.
Mijn oom en gewaardeerd kunstenaar Jo Pessink uit Deventer maakte in de jaren '70 al de mooiste mozaïekwanden. Als klein meisje mag ik helpen bij het plakken van de prachtig gekleurde glasmozaïeksteentjes. De interesse in deze kunstvorm is in de loop der jaren steeds verder gegroeid.
Ik blijf actief op het creatieve vlak: ik doe de modevakschool, maak mozaïekwerken en ga naar de Kunstacademie in Haarlem, waar ik nog steeds schilderlessen volg. Mozaïek steelt uiteindelijk mijn hart: naast mozaïekcursussen in Nederland, ga ik voor het leren van de “echte” Byzantijnse mozaïektechniek naar Italië. Ik volg in Ravenna en Venetië diverse opleidingen.
Op professioneel gebied gaat mijn voorkeur uit naar het in opdracht maken van mozaiek voor de openbare binnen- en buitenruimten. Daarbij is de leidraad: de plek en de wens van de opdrachtgever.In zowel mijn schilder- als mozaïekwerken staan de thema’s “kleur en mens” centraal. Mijn expressie is iets “naïef”.
De liefde voor het beoefenen van de professionele kunst heb ik vormgegeven in mijn bedrijfje MARTIMOSA.
Voor meer informatie zie www.martimosa.nl

Germaine is bekend om haar prachtige ´seaview´ waterverfschilderingen op hout en doek, ingelijst in drijfhout, waarin ze “de ziel van Bonaire” vastlegt. Haar robuuste en toch sierlijke drijfhout meubels, haar windchimes van drijfhout en haar drijfhout bordjes met tekst kom je met regelmaat op het eiland (en ver daarbuiten) tegen. Elk werk is uniek en heeft een eigen geschiedenis. De intense kleuren in haar werk vertellen veel over het leven op de Antillen. Haar werk toont zowel onbezonnen als praktische kanten. Het geeft de essentie weer van het eiland dat sinds 1998 haar thuis is.

Germaine Nijdam is geboren en getogen op Curacao en na een aantal omzwervingen in Europa, waaronder 12 jaar Portugal, kwam ze terug naar ‘haar roots’. Als autodidact heeft ze een eigen, herkenbare stijl gevonden en heeft ze zich een plaats verworven in de kunstscene op de Antillen.
Meer informatie op www.marria.nl

